Centrum Sportu i Rekreacji – ryterski.pl

Nowe atrakcje sportowe

Beneficjentem projektu jest spółka Ryter-Ski S.C.,
Czerwiński Bogusław, 
Handzel Beata, 
 
33-343 Rytro, Rytro 302, która realizuje projekt 
pt. 

„Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w Ośrodku Rekreacyjnym Ryterski Raj ”. 

Projekt ma na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej gminy Rytro oraz poszerzenie oferty Ośrodka Rekreacyjnego Ryterski Raj. Pozytywnie wpłynie on na rozwój różnorodnych form aktywnego spędzania czasu i wypoczynku przez wszystkie grupy wiekowe mieszkańców oraz turystów przebywających na tym terenie, a także zapewni możliwość wspólnego spędzania czasu z rodziną. Realizacja projektu będzie także pozytywnie oddziaływać na wizerunek całego subregionu, wzrost aktywności ekonomicznej mieszkańców, zwiększenie poziomu zatrudnienia, ożywienie lokalnej działalności gospodarczej,  przeciwdziałanie niekorzystnym przemianom demograficznym i społecznym, zmniejszenie odpływu osób młodych i wykształconych oraz przedsiębiorców z regionu.

Grupą docelową projektu są mieszkańcy Gminy Rytro, jak również turyści.

Przedmiotem projektu jest budowa kompleksu turystyczno-rekreacyjnego wraz  z towarzyszącymi obiektami małej architektury i elementami infrastruktury technicznej.

Numer projektu: RPMP.06.03.01-12-0079/18

Koszty całkowite: 2 090 388, 22 zł.
Dofinansowanie: 1 107 733, 29 zł.

Rozpoczęcie realizacji projektu:  16 października 2018r.

Zakończenie realizacji projektu:  30 października 2019r.

Obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

NAZWACENA
Kort tenisowy25 zł/h (30 zł po zmierzchu)
Rakieta tenisowa5 zł
Piłki 4 sztuki 1h5 zł
Kosz piłek15 zł
Trening Tenisa indywidualny (1h)70zł + opłata za kort (sprzęt w cenie)
Trening tenisa dla 2 osób (1h)80 zł + opłata za kort (sprzęt w cenie)
Trening tenisa grupowy (1h)35 zł/osoba (minimum 3 osoby)
Boisko wielofunkcyjne40 zł/h (50 zł po zmierzchu)
Boisko do siatkówki plażowej 1h20 zł
Piłka do siatkówki 1h10 zł
Sala gimnastyczna20 zł/h
Sala konferencyjna/fitness25 zł/h
Siłownia 1 wejście10 zł
Trening personalny70 zł
Zajęcia fitness 1 wejście/osoba10 zł
Rolkowisko - bilet normalny8 zł/h
Rolkowisko - bilet ulgowy7 zł/h
Rolki7 zł/1h
Kask3 zł/1h
Kijki do nordic walking10 zł/cały dzień

* Umawianie się na treningi tenisa lub personalne bezpośrednio z trenerem 606713023
* Treningi tenisa prowadzi Jarosław Pasoń – Licencjonowany trener szkolenia podstawowego oraz wyczynowego Polskiego Związku Tenisowego

Boisko wielofunkcyjne

Oczywiście ww. to tylko główne zastosowania, które możemy wykorzystać w całkowicie inny sposób. Gra w kometkę, czy szereg innych zajęć rekreacyjnych lub sportowych na boisku o wymiarach 45m x 32m (wymiar całkowity) daje wiele możliwości. Boisko wyposażone jest w sztuczną trawę o różnej gęstości przy kortach, w celu zapewnienia najlepszych właściwości. Na jego wyposażeniu znajdują się bramki o wymiarach 3m x 2m, zestawy do siatkówki oraz tenisa ziemnego. Pozwala to na wynajęcie np. dwóch kortów przez zupełnie obce sobie osoby lub świetną rywalizację oraz zabawę osób grających w siatkówkę, a obok parę grającą w tenisa.

Teraz wszystko zależy od Was – my ze swojej strony dołożyliśmy wszelkich starań, by przygotować jak najbardziej profesionalną bazę sportową. Dzięki infrastrukturze z boiska mogą korzystać osoby z niepełnosprawnością.

Bardzo ważną informacją jest to, że obiekt posiada oświetlenie LEDowe (halogenowe) dające bardzo dużą jasność, a tym samym pozwalające na grę w późnych godzinach.

Z boiska korzystać możemy od wiosny do jesieni – zimą zapraszamy na Stok Ryterski Raj oraz Lodowisko.

Całkowicie nowe boisko! dla zastosowania wielofunkcyjnego. Pozwala na realizację sportów zespołowych takich jak:

 • piłka nożna
 • piłka ręczna
 • siatkówka
 • tenis ziemny

Korty tenisowe w Rytrze

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwa korty do tenisa ziemnego na terenie Centurm Sportu i Rekreacji w Ośrodku RyterSKI.

KORTY TENISOWE W RYTRZE POSIADAJĄ:

 • specjalną, bezpieczną nawierzchnię z sztucznej trawy.
 • Oświetlenie LEDowe (halogenowym) dającym bardzo dużą jasność, a tym samym pozwalając na późno wieczorne rozgrywki.

Siatkówka w Rytrze

Siatkówka jest bardzo popularnym sportem drużynowym w Polsce. Często spotykamy jak nie tylko na halach sportowych, ale również plażach, lub nawet domowych warunkach. By być aktywnym, wystarczy chcieć. Nie musimy mieć profesjonalnego boiska czy sprzętu, żeby doskonalić swoje umiejętności
w odbijaniu sposobem górnym lub dolnym. Pamiętajmy przede wszystkim ile sprawia nam radości, szczególnie w gronie przyjaciół. Ponadto bardzo korzystnie wpływa na nasze ciało oraz umysł. Wzmocnione mięśnie, poprawiona kondycja, oraz cały układ krwionośny to tylko przykłady korzyści. Zatem czytając ten opis, sięgnij po telefon, zadzwoń do znajomych i przyjedź do CSiR w RYTERSKI!

Strefa wspinaczkowa

Naszą kolejną propozycją jest ścianka wspinaczkowa o szerokości 17mb i 3m wysokości. Tak duża powierzchnia z pewnością będzie wyzwaniem dla wielu osób, nie tylko tych najmłodszych. Jej wysokość pozwala na korzystanie z niej, bez specjalistycznych zabezpieczeń. Rodzic lub osoba asekurująca może po prostu stanąć za plecami osoby korzystającej, by w pełni asekurować jej zmagania. Wyposażona jest w specjalnie dla tej wysokości maty amortyzujące ewentualny upadek. Będzie to strefa bez wątpienia wymagająca nie lada umiejętności i siły, która wyładuje akumlatory nie jednej osoby. Warto stopniować swoją przygodę w tej strefie, by czerpać z niej jak najwięcej przyjemności. Kto wie, czy przygoda z góską wspinaczką nie rozpocznie się właśnie w Ryterski i zostanie pasją na całe życie. My ze swojej strony mamy nadzieję, że tak właśnie będzie. Zachęcamy by kolejne etapy swoich zmagań kontynuować na Sądecczyźnie. Dla przypomnienia, największym pasmem Beskidy Sądeckiego jest pasmo Radziejowa 1262m n.p.m. i jest wyższa niż sama Jaworzyna Krynicka 1114m n.p.m., choć ta jest bardziej rozległa.

Wspinaczka na ściance jest bardzo popularna, posiada wiele korzyści dla naszego organizmu, a kiedy stanie się naszą pasją, wraz z wiekiem, możemy przenieść te nabyte umiejętności na górskie tereny, by ustanawiać własne rekordy.

Strefa malucha

Bezpieczne i piaszczyste podłoże oraz liczne przeszkody z jakimi borykać się będą dzieci,
z pewnością cieszyć się będą dużym zainteresowaniem. Od klasycznej zabawy
w piasku przez wspinaczkę na jednej ze stacji imitujących piramidę z lin, która prawdopodobnie będzie pierwszym zdobytym szczytem . Być może zaszczepi u najmłodszych chęć zdobywania Gór Beskidu Sądeckiego,
a wraz z rozwojem umiejętności i siły coraz wyższych punktów. Druga stacja bardziej rozbudowana i wymagająca zachęci nieco starsze i sprawniejsze pociechy. Wymagać będzie odpowiedniej sprawności, umiejętności zachowania równowagi, a zarazem siły mięśni. Oczywiście wszystko to otulone mnóstwem radości i uśmiechów. W końcu cała ta przestrzeń tworzona jest właśnie dla tych pozytywnych emocji. Pośrednio będzie to również strefa rodzica – ponieważ zmęczony po pracy, ale pełen chęci do spędzania czasu ze swoim największym skarbem, będzie mógł zapewnić mu wiele atrakcji, a samemu usiąść na ławeczce i odpoczywając bezpiecznie kontrolować zabawę.

Technicznie: 1 stacja 4,5m x 4,5m
2 stacja 10m x 5m

Lodowisko

Któż nie lubi jazdy na łyżwach?

Nawet jeśli sprawia nam trudność, każdy podziwia ten rodzaj dyscypliny. Jej piękno i gracja oraz zimowa aura ma swój urok. Dlatego pomimo chłodu na zewnątrz, gorąco zachęcamy do korzystania z naszego lodowiska w sezonie zimowym. Idealne dopełnienie lub alternatyw dla osób korzystających z naszej Stacji Narciarskiej.
Warto pamiętać również o naszej Oberży pod Aniołami, która ciepłymi napojami oraz posiłkami ogrzeje i wzmocni zmarzniętych.
Sezon zimowy w RYTERSKI ma wiele do zaoferowania. Stacja Narciarska pozwoli cieszyć się z jazdy na nartach, snowboardzie, snow tubingu i wielu innych. Lodowisko będzie idealnym dopełnieniem lub alternatywą na zimowe szaleństwa.

Lodowisko o wymiarach 30m x 20m

Z pewnością większość podziwia łyżwiarstwo, czy to figurowe, holej lub panczenistów. Każda choć podobna bardzo się różni. Dlatego powinniśmy się zastanowić nad doborem odpowiednich łyżew, by w pełni cieszyć się z jazdy na nich. Kolejny aspekt to bezpieczeństwo. Dla najmłodszych zalecamy skorzystanie z ochraniaczy oraz pingwinków do nauki jazdy, natomiast starsi, z dozą ostrożności swoje początki powinni rozpocząć blisko band. Im bardziej jazda dla nas stanie się naturalna, tym bardziej się z niej cieszymy i ochoczo wybieramy. Z pewnością właśnie dzięki temu lodowisku, wiele osób spędzi wspaniale czas z rodziną lub wesoło i aktywnie z paczką znajomych. Po raz pierwszy w sezonie 2018/19 odwiedziło nas wiele osób, mamy nadziję, że w sezonie 2019/20 będzie Was jeszcze więcej!
Zima oferuje mnóstwo atrakcji, wszystko zależy tylko od naszych chęci, a zdrowy ruch idealnie ogrzeje nas w te chłodne dni.

Rolkowisko

Wielką radością jest dla nas fakt, iż ROLKOWISKO jest już do Państwa dyspozycji. Zupełnie nowe, dostępne z WYPOŻYCZALNIĄ SPRZĘTU

Zachęcamy do kontaktu pod nr 882 807 112

Jazda na rolkach bez wątpienia jest przyjemną formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Daje nam wiele przyjemności, a szczególnie korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Mięśnie intensywniej pracują, krew szybciej płynie przez nasze ciało, a dawka endorfiny sprawi, że uśmiech na naszej twarzy będzie gwarantowany.
Zastanawiasz się czy spróbować, ale nie chcesz wydawać pieniędzy na sprzęt? – dla nas to żadna przeszkoda. Odwiedź naszą wypożyczalnię. Dysponujemy rolkami w rozmiarach od 33 – 44, ponadto kask to nieodzowny element bezpieczeństwa.
Dodatkowym atutem naszej strefy ok 30m x 20m są bandy, które pozwolą pomogą początkującym oraz zapewnią bezpieczeństwo.
Kolejną atrakcją są liczne przeszkody: ósemka, slalom, jazda po łuku oraz inne, które dla urozmaicenia będą się często zmieniać.
Korzystnie wpłyną nie tylko na umilenie jazdy, ale również wpłyną na doskonalenie umiejętności.

Siłownia zewnętrzna

Aktywność fizyczna dla każdego! – nie wiesz jak prawidłowo korzystać z dostępnego sprzętu? Bez obaw, każda stacja posiada opis ćwiczenia wraz z jego właściwościami, które pozytywnie wpływają na nasze ciało. Jeśli do treningu dodamy świeże górskie powietrze, a w bliskiej odległości naturalne wody źródlane, to mamy idealną receptę na zdrowie.

Wszechstronność urządzeń pozwoli na zwiększenie kondycji, dotlenienie organizmu, poprawę krążenia, inne znów wzmocnią nasze mięśnie co również jest bardzo ważde dla każdego w każdym wieku.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej siłowni, a po treningu na uzupełnienie energii do naszej Gospody Rogasiowej.

Rekreacja

Ośrodek Rekreacyjny RYTERSKI posiada również wiele innych atrakcji dla mniej lub bardziej aktywnych.

 1. Pierwszą z propozycji jest siłownia. Miejsce idealne dla tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję, wzmocnić siłę oraz poprawić swoją sylwetkę. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, również pod względem korekcyjnym wart odwiedzać takie miejsca.
 2. Bilard, to również idealne połączenie wieczornego spotkania
  w gronie znajomych i aktywnej rywalizacji. Stół znajduje się
  w Gospodzie Rogasiowej, gdzie zachęcamy do posmakowania naszej kuchni.
 3. Tenis stołowy wymaga kondycji oraz zwinności. Cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w szkołach. My również proponujemy spędzić nieco czasu grając w dwójkę lub czwórkę
  i po prostu świetnie się bawić.
 4. Eden SPA to miejsce, gdzie każdy dla siebie wybierze jakiś zabieg lub masaż, odda się w ręce profesjonalistów i błogo się odpręży. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Pamiętajmy przede wszystkim o odpowiedniej regeneracji naszego organizmu, nie tylko po ciężkim treningu, ale również codziennej pracy.
 5. Pokój zabaw dla dzieci jest miejscem dla najmłodszych. Mnóstwo kolorów, zabawek, gier planszowych i innych atrakcji, które zapewnią wiele radości. Dodatkowo nasza sala wyposażona jest w TV z konsolą Xbox, dla nieco bardziej wymagających

Prawa zastrzeżone ©2023, Ryterski. Projekt i administracja: pawgaw.pl.