Nasze atrakcje

Ośrodek rekreacyjny Ryterski ma wiele do zaoferowania swoim Gościom o każdej porze roku.
Jesteśmy położeni w jednym z najpiękniejszych i najczystszych regionów Polski. Zimą jest tu raj dla narciarzy – ośrodek leży na stoku tuz obok stacji narciarskiej, która prowadzi tez Akademie Narciarska i posiada wypożyczalnię sprzętu z narciarnią.
RyterSKI Ośrodek Sportu i Rekreacji posiada nowoczesne korty tenisowe, siłownię (zewnętrzną i wewnętrzną), lodowisko, wielofunkcyjne boisko, rolkowisko, ściankę wspinaczkowa oraz strefę sportu dla najmłodszych. Sam ośrodek posiada dużą bazę noclegowa z wyśmienitą restauracja Rogasiowa Gospoda oraz strefę relaksu w SPA i saunach.

Szlaki turystyczne, bliskość natury

Okoliczne szlaki turystyczne przebiegają przez obszary cenne przyrodniczo i krajobrazowo (ok. 1000 km oznakowanych szlaków górskich), które zaczynają się tuz za ośrodkiem w Popradzkim Parku Krajobrazowym. RyterSKI leży na jednym z piękniejszych szlaków Doliny Roztoki, opisanym przez Marię Kownacką w znanej powieści „Rogaś z Doliny Roztoki”. Miłośnicy turystyki rowerowej znajdą przebiegające przez Rytro trasy EuroVelo, które łączą lokalne ścieżki i trasy rowerowe, a dla tych co lubią wycieczki i odkrywanie historii, okolica oferuje miejsca z zamkami, zabytkami sakralnymi, źródłami wody mineralnej i urokliwe galicyjskie miasteczka.
Więcej informacji

Beneficjentem projektu jest spółka Ryter-Ski S.C.,
Czerwiński Bogusław, 
Handzel Beata, 
 
33-343 Rytro, Rytro 302, która realizuje projekt 
pt. 

„Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w Ośrodku Rekreacyjnym Ryterski Raj ”. 

Projekt ma na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej gminy Rytro oraz poszerzenie oferty Ośrodka Rekreacyjnego Ryterski Raj. Pozytywnie wpłynie on na rozwój różnorodnych form aktywnego spędzania czasu i wypoczynku przez wszystkie grupy wiekowe mieszkańców oraz turystów przebywających na tym terenie, a także zapewni możliwość wspólnego spędzania czasu z rodziną. Realizacja projektu będzie także pozytywnie oddziaływać na wizerunek całego subregionu, wzrost aktywności ekonomicznej mieszkańców, zwiększenie poziomu zatrudnienia, ożywienie lokalnej działalności gospodarczej,  przeciwdziałanie niekorzystnym przemianom demograficznym i społecznym, zmniejszenie odpływu osób młodych i wykształconych oraz przedsiębiorców z regionu.

Grupą docelową projektu są mieszkańcy Gminy Rytro, jak również turyści.

Przedmiotem projektu jest budowa kompleksu turystyczno-rekreacyjnego wraz  z towarzyszącymi obiektami małej architektury i elementami infrastruktury technicznej.

Numer projektu: RPMP.06.03.01-12-0079/18

Koszty całkowite: 2 090 388, 22 zł.
Dofinansowanie: 1 107 733, 29 zł.

Rozpoczęcie realizacji projektu:  16 października 2018r.

Zakończenie realizacji projektu:  30 października 2019r.

Obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Prawa zastrzeżone ©2023, Ryterski. Projekt i administracja: pawgaw.pl.