Boisko wielofunkcyjne

Oczywiście ww. to tylko główne zastosowania, które możemy wykorzystać w całkowicie inny sposób. Gra w kometkę, czy szereg innych zajęć rekreacyjnych lub sportowych na boisku o wymiarach 45m x 32m (wymiar całkowity) daje wiele możliwości. Boisko wyposażone jest w sztuczną trawę o różnej gęstości przy kortach, w celu zapewnienia najlepszych właściwości. Na jego wyposażeniu znajdują się bramki o wymiarach 3m x 2m, zestawy do siatkówki oraz tenisa ziemnego. Pozwala to na wynajęcie np. dwóch kortów przez zupełnie obce sobie osoby lub świetną rywalizację oraz zabawę osób grających w siatkówkę, a obok parę grającą w tenisa.

Teraz wszystko zależy od Was – my ze swojej strony dołożyliśmy wszelkich starań, by przygotować jak najbardziej profesionalną bazę sportową. Dzięki infrastrukturze z boiska mogą korzystać osoby z niepełnosprawnością.

Bardzo ważną informacją jest to, że obiekt posiada oświetlenie LEDowe (halogenowe) dające bardzo dużą jasność, a tym samym pozwalające na grę w późnych godzinach.

Z boiska korzystać możemy od wiosny do jesieni – zimą zapraszamy na Stok Ryterski Raj oraz Lodowisko.

Całkowicie nowe boisko dla zastosowania wielofunkcyjnego. Pozwala na realizację sportów zespołowych takich jak:
• piłka nożna •
• piłka ręczna •
• siatkówka •
• tenis ziemny •

ryterski.pl - Ośrodek Sportu i Rekreacji, tenis, korty tenisowe, narty, siłownia, SPA, półkolonie, Rytro, Stary Sącz, Nowy Sącz, Piwniczna

Strefa wspinaczkowa

Naszą kolejną propozycją jest ścianka wspinaczkowa o szerokości 17mb i 3m wysokości. Tak duża powierzchnia z pewnością będzie wyzwaniem dla wielu osób, nie tylko tych najmłodszych. Jej wysokość pozwala na korzystanie z niej, bez specjalistycznych zabezpieczeń. Rodzic lub osoba asekurująca może po prostu stanąć za plecami osoby korzystającej, by w pełni asekurować jej zmagania. Wyposażona jest w specjalnie dla tej wysokości maty amortyzujące ewentualny upadek. Będzie to strefa bez wątpienia wymagająca nie lada umiejętności i siły, która wyładuje akumlatory nie jednej osoby. Warto stopniować swoją przygodę w tej strefie, by czerpać z niej jak najwięcej przyjemności. Kto wie, czy przygoda z góską wspinaczką nie rozpocznie się właśnie w Ryterski i zostanie pasją na całe życie. My ze swojej strony mamy nadzieję, że tak właśnie będzie. Zachęcamy by kolejne etapy swoich zmagań kontynuować na Sądecczyźnie. Dla przypomnienia, największym pasmem Beskidy Sądeckiego jest pasmo Radziejowa 1262m n.p.m. i jest wyższa niż sama Jaworzyna Krynicka 1114m n.p.m., choć ta jest bardziej rozległa.

Wspinaczka na ściance jest bardzo popularna, posiada wiele korzyści dla naszego organizmu, a kiedy stanie się naszą pasją, wraz z wiekiem, możemy przenieść te nabyte umiejętności na górskie tereny, by ustanawiać własne rekordy.

Strefa malucha

Bezpieczne i piaszczyste podłoże oraz liczne przeszkody z jakimi borykać się będą dzieci,
z pewnością cieszyć się będą dużym zainteresowaniem. Od klasycznej zabawy
w piasku przez wspinaczkę na jednej ze stacji imitujących piramidę z lin, która prawdopodobnie będzie pierwszym zdobytym szczytem . Być może zaszczepi u najmłodszych chęć zdobywania Gór Beskidu Sądeckiego,
a wraz z rozwojem umiejętności i siły coraz wyższych punktów. Druga stacja bardziej rozbudowana i wymagająca zachęci nieco starsze i sprawniejsze pociechy. Wymagać będzie odpowiedniej sprawności, umiejętności zachowania równowagi, a zarazem siły mięśni. Oczywiście wszystko to otulone mnóstwem radości i uśmiechów. W końcu cała ta przestrzeń tworzona jest właśnie dla tych pozytywnych emocji. Pośrednio będzie to również strefa rodzica – ponieważ zmęczony po pracy, ale pełen chęci do spędzania czasu ze swoim największym skarbem, będzie mógł zapewnić mu wiele atrakcji, a samemu usiąść na ławeczce i odpoczywając bezpiecznie kontrolować zabawę.

Technicznie: 1 stacja 4,5m x 4,5m
2 stacja 10m x 5m

Siłownia zewnętrzna

Aktywność fizyczna dla każdego! – nie wiesz jak prawidłowo korzystać z dostępnego sprzętu? Bez obaw, każda stacja posiada opis ćwiczenia wraz z jego właściwościami, które pozytywnie wpływają na nasze ciało. Jeśli do treningu dodamy świeże górskie powietrze, a w bliskiej odległości naturalne wody źródlane, to mamy idealną receptę na zdrowie.

Wszechstronność urządzeń pozwoli na zwiększenie kondycji, dotlenienie organizmu, poprawę krążenia, inne znów wzmocnią nasze mięśnie co również jest bardzo ważde dla każdego w każdym wieku.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej siłowni, a po treningu na uzupełnienie energii do naszej Gospody Rogasiowej.

Rekreacja

Ośrodek Rekreacyjny RYTERSKI posiada również wiele innych atrakcji dla mniej lub bardziej aktywnych.

  1. Pierwszą z propozycji jest siłownia. Miejsce idealne dla tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję, wzmocnić siłę oraz poprawić swoją sylwetkę. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, również pod względem korekcyjnym wart odwiedzać takie miejsca.
  2. Tenis stołowy wymaga kondycji oraz zwinności. Cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w szkołach. My również proponujemy spędzić nieco czasu grając w dwójkę lub czwórkę
    i po prostu świetnie się bawić.
  3. Eden SPA to miejsce, gdzie każdy dla siebie wybierze jakiś zabieg lub masaż, odda się w ręce profesjonalistów i błogo się odpręży. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Pamiętajmy przede wszystkim o odpowiedniej regeneracji naszego organizmu, nie tylko po ciężkim treningu, ale również codziennej pracy.
  4. Pokój zabaw dla dzieci jest miejscem dla najmłodszych. Mnóstwo kolorów, zabawek, gier planszowych i innych atrakcji, które zapewnią wiele radości. Dodatkowo nasza sala wyposażona jest w TV z konsolą Xbox, dla nieco bardziej wymagających

Prawa zastrzeżone ©2023, Ryterski. Projekt i administracja: pawgaw.pl.