Zabytki w okolicy

Miasteczko Galicyjskie
W Nowym Sączu

Miasteczko Galicyjskie

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu to niezwykła przestrzeń muzealna, będąca filią Sądeckiego Parku Etnograficznego. Niezwykła, bo wizyta w tym miejscu przenosi nas o dziesiątki lat wstecz na rynek i uliczki, które oddają charakter małomiasteczkowej zabudowy dziewiętnastowiecznej Galicji. Tworzące je obiekty odtworzono wiernie na podstawie starych planów, rycin i zachowanych rynków małopolskich miasteczek, m.in.: Starego Sącza, Czchowa, Lanckorony, Ciężkowic czy Krościenka i wyposażono zgodnie z historycznymi przekazami. Dzięki temu, przechadzając się po placu rynkowym otoczonym domami mieszczańskimi, przekraczając każdy próg, można w pełni poczuć klimat sprzed wieków.

Stary Sącz

Stary Sącz – jedno z najstarszych miast w Polsce. Średniowieczna zabudowa, muzeum regionalne, klasztor Klarysek założony przez księżną Kingę oraz Ołtarz Papieski, gdzie Jan Paweł II swoją wizytę odbył 16.06.1999. Bardzo urokliwe miejsce, które zachwyci niejednego. Z pewnością spędzą tam Państwo wiele miłych chwil, które warto uwiecznić w swoim albumie zdjęć.

Krynica Zdrój i Muszyna
Uzdrowiska

Krynica Zdrój i Muszyna

Muszyna jak i Krynica Zdrój, są miejscami bogatymi w liczne rodzaje wód mineralnych, które możemy znaleźć nie tylko w Pijalni Głównej, ale i w licznych punktach rozsianych po całym ich terenie. Ponadto posiadają liczne miejsca konieczne do zobaczenia, takie jak “Baszta”, deptak w Krynicy, Jaworzyna Krynica i Góra Parkowa.